Drobne zabiegi chirurgiczne

Oko ludzkie jest narażone na pojawienie niechcianych zmian chorobowych, w większości o charakterze łagodnym choć zauważalnym, a czasem dokuczliwych. Stosowanie leczenia zachowawczego nie daje czasem możliwości pozbycia się ich na stałe. Wtedy do dyspozycji pozostaje wykonanie drobnego zabiegu chirurgicznego. Jakie zmiany możemy zoperować?

1. Skrzydlik – miękka, płaskowypukła zmiana chorobowa w kształcie trójkąta, którego wierzchołek skierowany jest w stronę rogówki (wyglądem przypomina skrzydło owada).
2. Gradówka – guzek na powiece powstały w wyniku zatkania ujścia gruczołu Meiboma.
3. Kępki żółte – grudkowate zmiany na skórze powiek, mają charakter łagodny, nie zaburzają funkcjonalności powiek, częściej pojawiają się na powiekach górnych.
4. Podwinięcie powieki – odwrócenie brzegu rzęskowego powieki w stronę worka spojówkowego.
5. Odwinięcie powieki – powoduje zaczerwienienie gałki ocznej, prowadzi do stanów zapalnych, może pojawić się owrzodzenie rogówki lub nawet jej zwyrodnienie.

Zmiany te, jak również usuwanie guzków powiek oraz zmian na spojówkach są wykonywane w Centrum Okulistycznym Visco. Wśród szerokiej listy wykonywanych w naszym Centrum zabiegów należy podkreślić wykonywanie trwałego usuwania wrastających rzęs za pomocą diatermii radiowej.

OPERACJE NA APARACIE OCHRONNYM OKA

Operacja skrzydlika

1300,00 zł

Usunięcie  gradówki

od 600,00 zł

Usunięcie  gradówek mnogich

wg ustaleń

Usunięcie kępek żółtych

od 700,00 zł

Usunięcie guzków powiek

od 800 zł

Odwinięcia i podwinięcia powiek

od 1300,00 zł

Usunięcie zmian na spojówce

od 1100,00 zł

Usunięcie wrastających rzęs (diatermia radiowa)

od 500,00 zł